18.7.12

Mega Krzem - początki

Zaczęłam  testowanie suplementu  diety jakim jest Mega Krzem (pewnie dobrze Wam znany), który  dostałam od firmy ze strony  http://megakrzem.pl których producentem jest Avetpharma. Ostatnio mi się bardzo sypia włosy i rozdwajają paznokcie. Staram się dobrze odżywiać ale zawsze są braki jakiego składnika  kory nawet w najmniejszym stopniu niedoboru potrafi zakłócić  równowagę organizmu przez co własnie  wypadają nam włosy, skora wygląda nie zdrowo i lamia się paznokcie. Kuracja Mega Krzemem trwa 2 miesiące. Takie opakowanie owego suplementu zawiera 60 powlekanych zielonych tabletek i częstotliwość ich brania to 1 raz na dzień co jest bardzo wygodne.

Moze wtajemniczmy sie troche w fakty o tym suplemencie i w czym ma on nam pomoc.

Informacje od producenta:
Krzem jest szczególnie ważny dla prawidłowego podziału komórek naskórka. Jego duże ilości wbudowują się w skórę, a także we włosy i paznokcie. Jeden gram zdrowych włosów zawiera 100 µg krzemu. Badania kliniczne potwierdzają ważną role krzemu jako czynnika zmniejszającego kruchość włosów. Odpowiada on za połysk i wytrzymałość włosów i paznokci.
Krzem pełni ważną rolę w procesie tworzenia tkanki łącznej, keratyny i kolagenu, istotnych składników włosów i paznokci. Ekstrakt ze skrzypu polnego jest naturalnym źródłem krzemu, często wykorzystywanym w farmacji. Naukowcy udowodnili jednak, że szczególnie bogaty w ten pierwiastek jest ekstrakt ze specjalnego gatunku bambusa Tabashir bamboo, który zawiera nie mniej niż 70 % przyswajalnej krzemionki. Bambus ten rośnie w Indiach i Chinach, a jego młode pędy są stosowane w kuchni jako warzywo będące jednym z elementów codziennej diety.
Niezbędny do budowy włosa aminokwas L-metionina, nie jest wytwarzana przez organizm i musi być dostarczana z pożywieniem.
Witaminy, szczególnie biotyna, wraz z minerałami współdziałają w wytwarzaniu przez organizm substancji bioaktywnych, odpowiedzialnych za zdrowy wygląd włosów i paznokci.
Niedobory witamin na przednówku, po kuracji antybiotykowej czy diety odchudzającej mogą byc powodem rozdwajania sie i wypadania włosów oraz kruchych i łamliwych paznokci.
Miedź to pierwiastek odpowiedzialny za właściwe wybarwienie włosów, jego niedobory mogą nawet powodować zanik barwników we włosach.
Włosy i paznokcie są bardzo wrażliwe na niedostateczną ilość składników odżywczych. Pierwszymi objawami chorób czy stosowania diet odchudzających są wypadanie włosów oraz łamliwe paznokcie.
Tylko wówczas, gdy cebulki włosowe otrzymują z pożywieniem niezbędne substancje odżywcze włosy są mocne i lśniące. Kosmetyki niewiele pomogą, jeśli brakuje 'cegiełek' potrzebnych do budowy włosa – krzemu, keratyny i sprężystych włókien kolagenowych.
Dzięki zastosowaniu ekstraktów roślinnych o najwyższej zawartości naturalnego krzemu, już jedna kapsułka dziennie suplementu diety MEGA KRZEM z metioniną pomaga budować i pielęgnować zdrowe i lśniące włosy oraz mocne paznokcie.
Jego skład jest bogaty w łatwo przyswajalną krzemionkę, potrzebny do budowy włosa aminokwas metioninę, witaminy i mikroelementy w tym niezbędną dla prawidłowej pigmentacji włosów miedź.

MEGA KRZEM z metioniną zaleca się:
- przy nadmiernym wypadaniu, łamliwości włosów
- przy nadmiernej łamliwości i kruchości paznokci
- w celu regeneracji, wzmocnienia i pielęgnacji włosów i paznokci

Pelny sklad MEGA KRZEMU:
Składnik Zawartość w 1 tabletce (w mg) % ZDS*
Ekstrakt z pędów bambusa (Bambus vulgaris) zawierający nie mniej niż 70% przyswajalnej krzemionki 150,00 **
Ekstrakt z ziela skrzypu (Equisetum arvense) 150,00 **
Witamina C 40,00 50
L - Metionina 10,00 **
Niacyna 8,00 50
Żelazo (II) 7,00 50
Witamina E 6,00 50
Cynk 5,00 50
Kwas pantotenowy 3,00 50
Mangan 1,00 50
Witamina B6 0,70 50
Witamina B2 0,70 50
Witamina B1 0,55 50
Miedź 0,50 50
Kwas foliowy 0,10 50
Jod 0,075 50
Selen 0,0275 50
Biotyna 0,025 50
Witamina B12 0,00125 50

*informacje pochodzą ze strony  http://megakrzem.pl/
Mozecie odwiedzic również ich fanpage na facebooku TU

Ja sama biorąc dopiero 4 tabletkę nie mogę się  wypowiedzieć czy suplement działa  ale następny post podsumowujący owa  2 miesięczną kuracje z pewnością pozwoli mi na stwierdzenie czy poprawił  się stan moich wlosow na czym najbardziej mi zależy oraz paznokci. 

Musze jeszcze zaznaczyć ze Mega Krzem ma bardzo atrakcyjna cenę 14 zł za 60 tabletek co bardzo zachęca.

Co jest najważniejsze i musimy o tym pamiętać ze wszelkie suplementy sa uzupełnieniem naszej diety a nie jej zastąpieniem dlatego pamiętajmy by dbać o urozmaicenie swoich potraw które powinny być bogate w owoce i warzywa :)