21.6.12

Domowe rozjasnianie wlosow
Początek lata skłania nas do nowych działań i zachęca do zmian w szczególności włosowych. Szal kolorów jasnych, odcieni złota zapanował i nawet słonce naprzykrza się nam i rozjaśnia samoistnie włosy. Na szczęście nasze babcie znalazły sposób i na to jak samemu bezpiecznie rozjaśnić włosy za pomocą kilku produktów które z reguły zawsze są w domu. Oto kilka sposobów by moc samemu w domu rozjaśnić włosy i nadać im złotego blasku i słonecznych refleksów.

1. Rozjaśnianie włosów za pomocą rumianku. Rumianek parzymy w szklance i następnie rozcieńczamy go z litrem wody. Taka płukanka polewamy włosy na sam koniec mycia (potem już nie spłukujemy!). Przykra wiadomość dla ciemnych blondynek...taki zabieg może spowodować ze włosy przybiorą rudawy odcień.

2. Jaśmin- piękny kwiat i oprócz swojego uroczego wyglądu i pięknego zapachu zawiera właściwości rozjaśniające. Zawarty jest w olejku do włosów AMLA i po regularnym stosowaniu zauważyłam ze moje włosy uległy rozjaśnieniu.

3. Piwo- od wieków jest traktowane jako niesamowita odzywka dla włosów i regularne płukanie włosów rozcieńczonym piwem działa cuda. Innym efektem piwnego zabiegu jest delikatne rozjaśnienie i złote refleksy na włosach.


4. Miód - najbardziej znany sposób na rozjaśnienie włosów. Juz po miesiącu możemy zauważyć znaczna różnice, u niektórych jest ona widoczna jeszcze wcześniej. Miód możemy mieszać z cytryna, olejkami,odzywka i z czym dusza zapragnie, jednak najważniejsze jest połączenie miodu z woda z która wchodzi w reakcje chemiczna i uwalnia  nadtlenek wodoru. Wybór miodu jest dowolny może nam posłużyć rowniez ten najtańszy sklepowy.Miksturę zostawiamy na włosach jak najdłużej nawet na cala noc. Wada jest fakt ze miód lepi się i trzeba być uważnym by nam nigdzie nie spływał.

5 Rozjaśnianie mokrych włosów na słońcu, wcześniej natartych sokiem z cytryny.

6. Polewanie włosów 3% woda utleniona. Jest to już bardziej ryzykowny zabieg, jednak często wykorzystywany w domowym zaciszu. Zapewnia najbardziej spektakularne efekt jednak niszczy  włosy. Z czasem się lamia i są przesuszone czego wynikiem jest konieczność ich ścięcia.Prosty przepis na maskę rozjaśniająca:

Potrzebne są:

- dwie cytryny
- 4 torebki rumianku
- woda

Parzymy rumianek w 1 litrze zagotowanej wody. Zostawiamy na ok 30 minut. Następnie wyjmujemy torebki rumianki i do płukanki dodajemy wyciśnięty sok z cytryn. Tak przygotowana mikstura polewamy już wymyte wcześniej szamponem włosy i zawijamy w ręcznik na około godzinę. Gotowe:)

UWAGA!! Nie kuśmy się na tanie środki rozjaśniające, czy tez wodę utleniona! To może bardzo zniszczyć nasze włosy.
Wszelkie radykalne zmiany koloru a w szczególności rozjaśnianie środkami chemicznymi róbmy u fryzjera, gdyż tylko specjalista jest w stanie zminimalizować skutki takiej zmiany i odpowiednio włos zabezpieczyć jak i odżywić.
Moje rady dotyczące włosów możecie rowniez znaleźć na portalu HANDSOMEMEN