5.6.12

Konturowanie twarzy

Wiele informacji w internecie można znaleźć na temat konturowania twarzy. Mowa oczywiście o trzech krokach które maja nadać twarzy konkretny kształt. Pożądanym kształtem kobiecej twarzy jest owal i przy konturowaniu właśnie do niego dążymy. To nie koniec pracy z tym etapem makijażu. Celem konturowania jest także podkreślenie naszych już istniejących posiadanych atutów jakimi są kości policzkowe, lub ich uwydatnienie w przypadku ich braku.

Kazda kobieta ma inny kształt twarzy, często trudno jest określić konkretny jeden. Przyjęło się jednak ze takimi podstawowymi są cztery, które zaprezentowałam poniżej (jest to odręczny szkic mojego wykonania xD)

Owal
Okrągły
Trójkątny
Kwadratowy
wybaczcie za błąd w słowie bronzer*
Konturowanie pomaga nam również:
-wyrównać proporcje twarzy,
-wyszczuplić ja lub uwypuklić,
-ukryć wystający podbródek, brodę, kości policzkowe, nos
-nadać odpowiedni koloryt cerze oraz ja rozświetlićKonturowanie twarzy zaczynamy po uprzednim przygotowaniu twarzy podkładem bądź pudrem. Tak przygotowana twarz stanowi idealne tło dla konturowania.BRONZER

Pierwszym krokiem jest bronzer, produkt który mimo mojej jasnej karnacji idealnie się sprawdza i pomaga w uzyskaniu pożądanego prze zemnie efektu konturowania i podkreślenia kości policzkowych. Bronzerów mamy cala masę, matowe ziemiste kolory po z drobinkami złota. Te pierwsze (matowe)idealnie sprawdzają się do całej twarzy jak i jej wykonturowania. Bronzery z drobinkami to świetna alternatywa dla rozswietlacza, muśniecie takim produktem brody policzków i czoła daje bardzo fajny efekt (muszę dodać ze obojczyki oraz ramiona są również świetnym miejscem na pole do popisu dla bronzera ). Konturowanie twarzy bronzerem skupiamy na obrzeżach twarzy w celu jej wyszczuplenia oraz pogłębiając istniejące już wgłębienia jak kości policzkowe. Stosujemy go tez na bardzo wypukle miejsca jak nos, broda lub czoło. Większy podbródek również jest miejscem który warto musnąć tym produktem, który skrzętnie go ukryje.Konturowanie twarzy bronzerem można wykonać również przy użyciu ciemnego podkładu, efekt jest naturalny.

RÓŻ

Kolejny ulubiony mój produkt. Od wieków podkreślał nasza kobiecość oraz wdzięk, nadawał seksapilu. Podstawowym kolorem różu był RÓŻ jakie to zaskakujące prawda ?? xD
Teraz róż ma wiele kolorów oraz odcieni, od blado różowych po cegielniana czerwień, brązowy pomarańcz i bordo. Kazda kobieta potrzebuje swojego koloru by rumień nie był sztuczny i przerysowany. Odcień skory jej tonacja ma ogromne znaczenie w doborze różu.
Dla bladolicych typowy róż, blady róż, czerwień bądź morela.
Cera o zabawieniu zółtym, opalona bądź naturalnie ciemna lubi róże w odcieniu pomarańczy, bordo, fioletu, czerwieni oraz brązie.
Wszystko tak naprawdę zależny od intensywności kolorów, im wiece produktu tym silniejszy efekt.
Przy używaniu różu ważne jest wcześniejsze wyrównanie kolorytu skory i ukrycie wszelkich zaczerwienień cery by nie podkreślać niedoskonałości jakie posiadamy. To cudny produkt jednak zle stosowany może zrobić krzywdę i podkreślić to co na ogol staramy się ukryć (trądzik, zaczerwienienie skory, naczynka, podrażnienia.) Na szczęście inne alternatywy kolorystyczne niz powszechnie znany róż pozwala na coraz to lepsze dopasowanie produktu do siebie i nie musimy rezygnować całkowicie z dobrodziejstw tego kosmetyku. Róż ma ożywić cerę, nadać jej młodzieńczy i zdrowy wygląd.
ROZŚWIETLACZ

Wiele bronzerów podobnie jak róży zawiera drobinki rozświetlające (kosmetyk dwa w jednym), co pozwala na pominiecie użycia zwykłego rozswietlacza. Jakie zadanie spełnia rozswietlacz bądź produkty które zawierają drobinki złota lub srebra??
Jest wiele zastosowań. Powszechnie wiadomo, ze rozświetlacz ma rozświetlać, uwypuklać to co schowane.
Ten produkt najczęściej stosujemy na miejsca:
-linii kości policzkowych, -pod lub nad lukiem brwiowym,
-na brodzie,
-czole,
-grzbiecie nosowym,
-luk kupidyna (załamanie nad górną warga),
-przestrzeń pod oczami
-obojczyki, biust, ramiona, dekolt

Jak widać rozświetlać możemy prawie wszystko, wszystko to co chcemy uwydatni. Ten kosmetyk świetnie sprawdza się w lato, kiedy drobinki świetnie odbijają się w słońcu, podkreślają również opaleniznę jak i wieczorem w blasku sztucznych świateł kiedy możemy błyszczeć jak gwiazdy. Rozświetlacz to nie jest produkt napakowany brokatem, są to drobno zmielone drobinki czasem w ogóle nie widoczne im mniejsze tym lepiej odbijają światło. Właściwości rozświetlające zawieraj różne kremy, z przeznaczeniem dla przygaszonych, zmęczonych  bądź cer dojrzałych, którym produkt nadaje młodzieńczy, zdrowy wygląd i uwypukla również zmarszczki. Rozświetlenie odciąga uwagę od zaciemnień i w duecie ze słońcem i światłem pozwala skutecznie ukryć to co napawa nas niechęcią na naszej skórze. Efekt rozświetlenia można uzyskać również za pomocą produktów które zazwyczaj są w kosmetyczce każdej z nas czyli: białe, cieliste cienie do oczu matowe lub z perłową poświatą, białe miękkie kredki oraz podkład z drobinkami rozświetlającymi których na rynku nie brak.